Hamina NORD 25-26.05.2019
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Mattila Paavo
1.vanhaenglanninlammaskoiraShaggy Blue Bob's Undercover Girl, om. Lindahl Erno Ja Merja
2.welsh corgi cardiganHaapatassun Melukylän Liisa, om. Riihelä Anita
3.sileäkarvainen collieClingstone's Amaze Me, om. Salmi Sallamari
4.welsh corgi pembrokeVlaterfolg Oreiro Wild Angel, om. Astafyev Sergei
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Mattila Paavo
1.berninpaimenkoiraL'amore Comporta Del Molinasco, om. Ylä-Mononen Satu
2.suursnautseri, mustaStablemaster's Arsene Lupin, om. Faberge Frances
3.tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainenDjurhedens Baltazar Af Lise, om. Kauppinen Päivi & Salmi-Aalto Teija
4.newfoundlandinkoiraDarbydale's Dances To The Moon With Wave Seeker's, om. Lius Outi
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Mustonen Kimmo
1.skotlanninterrieriQuaint Quincent, om. Tuuliniemi Arja
2.dandiedinmontinterrieriDariant Egypt, om. Keränen Pekka
3.sileäkarvainen kettuterrieriTexforrier Going Places, om. Nyman Molli & Virtanen Janne
4.skyenterrieriCragsmoor Good Fellow, om. Kitti Carina & Sainio Kirsi & Zaphiris Eugene
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Lindström Kjell
1.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainenWoodbrooks Moira, om. Miettinen Sampo & Timonen Unto
2.mäyräkoira, pitkäkarvainenBadamtam's Visages Janus, om. Muuri Elina
3.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainenRodels Morgenstern, om. Ståhlberg Perttu & Rättö Laura
4.mäyräkoira, karkeakarvainenWelmu Neiti Vaahtokarkki, om. Hirvonen Sari
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Rohlin Tomas
1.saksanpystykorva, keeshondEerondaali I'm On Fire, om. Turunen Petri
2.amerikanakitaInuline Hard As A Rock, om. Kukkola Hanna & Kukkola Laura
3.alaskanmalamuuttiAwsome Earth Star Deus Nix, om. Riikonen Annamaija
4.lunnikoiraBoromir Laura Lurifaxe, om. Kvarnström Siv
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Tschokkinen Jetta
1.sveitsinajokoira, berninajokoiraKarhutarhan Istuva Härkä, om. Rahikka Anu
2.rhodesiankoiraKxoxo Astor Aventador, om. Järvelä Jenni & Salminen Juho
3.petit basset griffon vendéenSoletrader Just Jazz, om. Tuomenoksa Hanne & Bergström Kristina
4.grand basset griffon vendéenMinskuhoff's You Only Live Twice, om. Aaltovirta Maria
FCI 7 - Seisovat lintukoirat
Tuomari Salohalla Hilkka
1.punainen irlanninsetteriEntice Karibbean Pirate, om. Rajamäki Taija & Rajamäki Tommi
2.italianseisojaHeinäaron Che Fico, om. Pallaskorpi Sonja
3.englanninsetteriCisosan Hot One, om. Männistö Sanna
4.stabijhounMarrondales Berber, om. Tandefelt Irene
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Hartus Jaana
1.espanjanvesikoiraAquacrest Magic Mike, om. Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi & Kahri Katariina
2.portugalinvesikoiraAdventurer's Giv'emwhathey'reaskingforbymrg, om. Haapanen Noora & Railamaa Jaana
3.amerikancockerspanieliFabelsfee All Eyes On Me, om. Elo Tanja
4.kultainennoutajaKultakorvan Coffee Prince, om. Vainikka Jani & Kohonen Karoliina & Tukiainen Petri
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Mustonen Kimmo
1.villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinenMiniwin's Maximilian, om. Nieminen Taina & Björnström-Lehtonen Nina
2.havannankoiraJatakabi's Xtempore, om. Kela Noora & Huttunen Nea
3.tiibetinterrieriChambanya U-Tshu Lamleh, om. Fröberg Janette & Voutilainen Josefina
4.tiibetinspanieliLilileian Keeper For Life, om. Rantakangas Katja
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Jörgensen Lotte
1.whippetSagramour There Is Only You, om. Aaltio Marina & Pelttari Janita
2.skotlanninhirvikoiraChic Choix Dhulert Arathorn, om. Gerkman-Hiltunen Susanna & Hiltunen Harri
3.italianvinttikoiraTsanita Yunelia, om. Katukhina Angelina
4.venäjänvinttikoiraPhaedra Uma, om. Jyrkinen Simo & Kubiak-Zamora Carol & Shimel Kevin
v.2019.12.07(02)