Jyväskylä NORD 09.11.2019
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Lehkonen Harri
1.sileäkarvainen collieClingstone's Make My Day, om. Asikainen Satu
2.valkoinenpaimenkoiraVeshukan Yori, om. Jalonen Tino
3.partacollieBristregal Essential Bella, om. Hyrkäs-Palmu Henna & Palmu Timo-Pekka
4.australianpaimenkoiraGlenhouse's Locked By Flaming Ferreras, om. Vesterinen Tanja & Nummelin Seija
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Birk Carsten
1.tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainenNordlandia Danes Sputnik, om. Bugge Olsen Elisabeth
2.bokseriHelios Della Cappastorta, om. Rikkilä Anne & Pietilä Sinikka
3.kääpiöpinseriA'dreams Black Winner Jr, om. Rönkkö Esa & Rönkkö Annette
4.kääpiösnautseri, pippuri & suolaSuper Play's Zandro, om. Peltonen Tiina
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Karanovic Goran
1.kerrynterrieriSlievanea Blue Magic, om. Fennander Heljä
2.airedalenterrieriKatherina's Land Wish Me Luck, om. Kemppainen Jukka
3.valkoinen länsiylämaanterrieriWhite Villan Ace Of Spades, om. Jaakkola Minna & Muona Nina
4.cairnterrieriJack Des Bords De Loire, om. Niemi Riina-Kaisa
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Gonzalbo Lorenzo Maite
1.mäyräkoira, kaniinimäyräkoira pitkäkarvainenRodels Magic Moonlight, om. Giura Anca Diana
2.mäyräkoira, karkeakarvainenTreis Pinheiros Wild Again Sw, om. Hirvonen Sari & Komulainen Kati
3.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainenRodels Rambling Rose, om. Ståhlberg Perttu & Iivonen Pia
4.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainenProtaxin Tango Di Luna, om. O'mahoney Anna
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Cronander Åke
1.suomenlapinkoiraPeikkovuoren Caesar, om. Miettinen Jaana & Friman Taina
2.saksanpystykorva, pomeranianSoulhill's Master Of The Universe, om. Nieminen Piia
3.saksanpystykorva, keeshondEerondaali King Of The Ring, om. Ahtaanluoma Marika & Laakkio Rami
4.portugalinpodengo, sileäkarvainen, pieniFeuer Frei Bang Bang, om. Kolu Heidi
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Lahtovaara Riitta
1.dalmatiankoiraAssiduitas Legal Eagle, om. Lukjanov Suvi
2.rhodesiankoiraAdhamas Geni Nala, om. Timoshenkov Sergei
3.suomenajokoiraKahvanahon Metsärannan Suden Hetki, om. Lius Outi & Engström Mikko
4.baijerinvuoristovihikoiraFlugger Le Corne Royale, om. Vaganova T.
FCI 7 - Seisovat lintukoirat
Tuomari Lepasaar Marko
1.punavalkoinen irlanninsetteriRedwhitesilk Gunpowder, om. Siiro Sirke
2.punainen irlanninsetteriOriginal Rock Of Ages, om. Artiola Pauliina & Östman-Löfroth Mia
3.pointteriWeimpoint N Seasyde No Autographs Pls, om. Lahikainen Katariina & Pilatus Kristina
4.weimarinseisoja, lyhytkarvainenLas-Vegas Only You Alesia Happidog, om. Yli-Sassi Jessica & Yli-Sassi Tiia
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Birk Roxana
1.englanninspringerspanieliEden's Gate Set Fire To The Rain, om. Kärkäs Sirpa
2.cockerspanieliTriplet Halphen Red, om. Härkälä Heli & Kananen Pekka
3.sileäkarvainen noutajaO'flanagan Twist Of Lime, om. Ökvist Nina
4.novascotiannoutajaBanietta's Flaming Style, om. Uusitalo Ninni
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Ogden Howard
1.lhasa apsoDiamella Midnight Thunder, om. Rantanen Tuula & Rantanen Sini
2.mopsiHongotar Circus Is In Town, om. Vallin-Heino Helena & Santanen Maiju & Heino Karri
3.kiinanharjakoiraMaybell's Powder Snow, om. Vesala Mia & Helminen Teija
4.tiibetinterrieriChambanya U-Tshu Lamleh, om. Fröberg Janette & Voutilainen Josefina
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Schemel Andreas
1.afgaaninvinttikoiraPramya Face For The Game, om. Hietaoja Sanna
2.venäjänvinttikoiraTarijemiran Hidalgo, om. Liesko Riitta & Liesko Tapio
3.englanninvinttikoiraChic Choix Baroness De La Grey, om. Peisterä Riitta
4.whippetWhiptails Perfect Match, om. Aalto Kirsi & Aalto Timo
v.2019.12.07(02)