Porvoon koiranäyttely 11-12.09.2021
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Brankovic Zoran
1.partacollieMemorylane Undercover Flash, om. Brusin Nina
2.schipperkeRossmel Sheer Pleasure, om. Toikka Henriikka
3.shetlanninlammaskoiraKuunhohteen Houkutus, om. Vallinkoski Hanne
4.itäeuroopanpaimenkoiraRytu Magija Aurora, om. Kaipainen Jasmin & Sköld Miro
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Brankovic Anna
1.tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainenSmalltall's Know It All, om. Leppälä Eila
2.mastiffiMastaidh Andraste, om. Rubin Heidi
3.kääpiöpinseriMade In Line Golden Victory, om. Vanhanen Nina
4.newfoundlandinkoiraFairweather's Coco Noire Of Powwow, om. Eskelinen Johanna
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Heikkinen-Lehkonen Paula
1.skotlanninterrieriQuaint Theofilo, om. Tuuliniemi Arja
2.airedalenterrieriKatherina's Land Will Be Done, om. Kelloniemi Katja & Kelloniemi Heini
3.cairnterrieriCairnsters Viva La Vida, om. Järvinen Satu
4.karkeakarvainen kettuterrieriStarring Quest, om. Tervonen Paavo
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Zake Ligita
1.mäyräkoira, pitkäkarvainenXena's King Arthur, om. Nylund Reetta
2.mäyräkoira, karkeakarvainenMouldhill's Fantasy Collection, om. Rekiranta Paula
3.mäyräkoira, lyhytkarvainenBadamtam's Wiivailija, om. Roiha Siru & Martikainen Sakari
4.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainenRedgi Prado Fly Me To The Moon, om. Tikkanen Sanna
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Mähönen Markku
1.saksanpystykorva, pomeranianLinnanhaltijan Bentley, om. Kalke Maarit & Liimatainen Jussi
2.samojedinkoiraSnowbody Less Talking More Smiling, om. Lahdelma Heidi
3.saksanpystykorva, keeshondEerondaali In Flames Again, om. Jokela Susanne
4.jämtlanninpystykorvaMaltaforsens Ebba, om. Jensén Anna & Jensén Oskar
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Mattila Paavo
1.suomenajokoiraKahvanahon Metsärannan Suden Hetki, om. Lius Outi & Engström Mikko
2.dalmatiankoiraHolmankarin Wildest Dreams, om. Ripatti Laura & Havantola Pauliina & Havantola Emilia
3.petit basset griffon vendéenNightdream Bruno Banani, om. Sundström Sirkka
4.beagleCardiem Summer Rain, om. Laitinen Satu
FCI 7 - Seisovat lintukoirat
Tuomari Fors Jari
1.punavalkoinen irlanninsetteriRedwhitesilk Gunpowder, om. Siiro Sirke
2.bourbonnaisinseisojaGizmo Mazas Brolis, om. Viinikka Marjo
3.punainen irlanninsetteriSarmando Dream Set Fire To The Rain, om. Ylitalo Mikko & Alander Minna
4.italianseisojaFikret's Is On Fire, om. Rahunen Henna
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Dakic Rade
1.amerikancockerspanieliVery Vigie All Or Nothing, om. Kangas Heidi & Vartiainen Sanna
2.sileäkarvainen noutajaHeilurihännän Country Dazzler, om. Taipale Tomi
3.cockerspanieliBlack Lord In White Disguise, om. Malmberg Johanna & Kakko Marjut
4.englanninspringerspanieliAdamant's Over The Moon, om. Hovila Tarja & Parviainen Suvi
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Tenson Helin
1.villakoira, toyMarigold Stars Honey Bunny, om. Kärki Maija & Turunen Leena
2.lhasa apsoChic Choix Three D Curves, om. Kopola-Hirsimäki Sanna
3.venäjäntoy, pitkäkarvainenAwian Dream Duchess Revolution, om. Vittaniemi Tiina
4.papillonConnection Siljans Primrose, om. Laanterä Sari
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Lehkonen Harri
1.whippetBarnesmore Silver Bells, om. Norhio-Hanski Sanna
2.salukiAziz Varzidan, om. Salosaari Tiina
3.afgaaninvinttikoiraXenos Toxic, om. Ylitalo Mikko & Ståhlberg Michaela
4.irlanninsusikoiraYli-Kymen Lexus, om. Sutela Harri
v.2019.12.07(02)