Lahden pentunäyttely 05.09.2021
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Niemelä Kristiina
1.brienpaimenkoira / briardiZhamanen Karma Noir, om. Touronen Mariia & Knuutti Ulla-Maija
2.sileäkarvainen collieTexforrier Roll Out The Red Carpet, om. Kamppi Mari & Nyman Molli & Vuorinen Rainer
3.shetlanninlammaskoiraFeliwing's Glorious Apricity, om. Ylönen Nataly
4.australianpaimenkoiraSentikki Cy Frozen Planet, om. Lindqvist Janna
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Niemelä Kristiina
1.kääpiöpinseriBlack Elite I Am Legend, om. Hörkkö Ella
2.bullmastiffiBullcape's Olga I Am Bridget Jones, om. Kamila Paula
3.rottweilerJärvenalhon Busy Bein' Fabulous, om. Kuusinen Heidi
4.tanskandoggi, musta ja harlekiiniGrand Oak's Einherjar, om. Haapala Mira & Forsstén-Klint Sari
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Talvitie Marja
1.cairnterrieriHeckler's Face Up, om. Kujala Marjo-Riikka & Taipale Teijo
2.norfolkinterrieriKarloon Not Only A Stitch, om. Inkeri Varpu & Inkeri Kaisla & Inkeri Johanna
3.amerikanstaffordshirenterrieriPure Power El Rejonero, om. Kallio Satu
4.glen of imaalinterrieriRosears Phileas Fogg, om. Rustari-Laaksomaa Pia
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Pukkila Anneli
1.mäyräkoira, kaniinimäyräkoira pitkäkarvainenRodels Lourdes, om. Hiekkamies Sari & Hiekkamies Janette
2.mäyräkoira, pitkäkarvainenHurmoksen Aurinkoinen, om. Senilä Jaana
3.mäyräkoira, lyhytkarvainenCallista Prestige Indigo Dachs, om. Prest Tiina
4.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainenRodels I Kinda Like Me, om. Simonen Milja
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Pukkila Anneli
1.etnankoiraTrucker's Hungry Like A Wolf, om. Kaartinen Kaisa
2.länsigöötanmaanpystykorvaFennican Zvenne, om. Vahvaselkä Julia
3.harmaa norjanhirvikoiraTikan-Ahon Usva, om. Parhiala Jari
4.eurasierKarhunpesän Ihana-Irmeli, om. Lehervo Arja
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Leikola-Walden Reia
1.dalmatiankoiraBelnides Wild As Wind, om. Karjunen Teija
2.grand basset griffon vendéenMinskuhoff's Frozen Heart, om. Aaltovirta Maria
3.rhodesiankoiraUwanja's Arufu Ya Zafarani, om. Saari Heini
4.bretagnenbassettiOgapogas Etevin Esko, om. Vatja Mari
FCI 7 - Seisovat lintukoirat
Tuomari Leikola-Walden Reia
1.bourbonnaisinseisojaBetsy Been After Party, om. Puisto Essi
2.punainen irlanninsetteriContario Ode Acapella Nanna, om. Lahtinen Sari
3.englanninsetteriSilver Isle's The Viking, om. Hietanen Leena
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Leikola-Walden Reia
1.clumberinspanieliBournefield Tameless Spice Twice, om. Sarlin Ira & Mouhu Minna & Jurvanen Kari
2.espanjanvesikoiraMilla Marina Gloria, om. Kallio Virve
3.kultainennoutajaSpringlove's Love Can Move You, om. Laitinen Sanna
4.portugalinvesikoiraSantonja Jasmine, om. Samaletdin Kamile
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Talvitie Marja
1.lhasa apsoChic Choix Mustang Sally, om. Vallin-Heino Helena & Heino Raine & Kopola-Hirsimäki Sanna
2.kiinanpalatsikoira, pekingeesiSassatown Boss Bitch, om. Stockmari Nora
3.mopsiOscularia's Love The Way It Should Be, om. Laurila Antti
4.papillonDragonheart, om. Huovinen Suvi
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Pukkila Anneli
1.irlanninsusikoiraMami's Beardie Beamish Woods, om. Leppälä Eila
2.salukiAziz Zaina, om. Löyttyniemi Sanna-Mari
3.whippetC'mere Änyyteenyt, om. Heikkilä Miia
4.venäjänvinttikoiraYegorov Golden Ray Of Sun, om. Sironen Sari
v.2019.12.07(02)