Lahden pentunäyttely 24.07.2021
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Kokkonen Olli
1.sileäkarvainen collieJucaides Felca Ferenz, om. Lehto Suvi
2.brienpaimenkoira / briardiZhamanen Karma Noir, om. Touronen Mariia & Knuutti Ulla-Maija
3.australianpaimenkoiraAurum Flumen New Year's Promise, om. Vastamaa Venla
4.saksanpaimenkoira, pitkäkarvainenChicco V.D. Tempelhoeve, om. Söderholm Katri & Söderholm Kristo
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Kokkonen Olli
1.tiibetinmastiffiOwelan Xue, om. Varpula Matti
2.leonberginkoiraLempileijonan Sä Oot Doupein, om. Vainionpää Sari
3.dobermanniIituvaaran Caspe, om. Taipale-Salminen Satu & Loponen Heli
4.bullmastiffiBulldrome's Kiss From This Miss Is Bliss, om. Lundgren Sanna & Vakkilainen Sanna
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Salohalla Hilkka
1.amerikanstaffordshirenterrieriPure Power El Trueno, om. Aadamsoo Jaana & Kovaljeff Janne
2.valkoinen länsiylämaanterrieriLoving You Last Joker From The Liar, om. Ruokonen Sari
3.norfolkinterrieriKarloon Not Only A Stitch, om. Inkeri Varpu & Inkeri Kaisla & Inkeri Johanna
4.silkkiterrieriCuriosity Nobody But Me, om. Heinonen Kristina & Saares Pia
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Salohalla Hilkka
1.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainenCatastrofe's Fortune Cookie, om. Aashplm Ria
2.mäyräkoira, karkeakarvainenTappijalan Vispilänkauppa, om. Laitinen Mira & Holmberg Mirka
3.mäyräkoira, pitkäkarvainenÖrnbergets Ginger, om. Hänninen Lotta
4.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainenRodels I Kinda Like Me, om. Simonen Milja
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Häkkinen Erika
1.faaraokoiraRed Calluna's Princess Of Venice, om. Meisalmi Veera
2.saksanpystykorva, kleinspitz, muut väritTirhan Inside Edition, om. Raivio Terhi
3.lapinporokoiraSuukkosuun Ota Musta Mallia, om. Laitinen Sari
4.shibaOdyssey Go Takimisou, om. Aittamaa Päivi
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Salohalla Hilkka
1.basset houndNicky Nichols Av Esta Cado, om. Harmoinen Pirjo
2.rhodesiankoiraMaanhaar Primo-Creatus Phelix To Ridge-Dogs, om. Stubberud Ann Kristin, Norja
3.bretagnenbassettiExclamation Little Drummer Boy, om. Kaijomaa Kyösti
4.suomenajokoiraKahvanahon Lapinjoiku, om. Okker Ilkka
FCI 7 - Seisovat lintukoirat
Tuomari Salohalla Hilkka
1.punainen irlanninsetteriRedword Lovely Blueberry, om. Lehmonen Saija & Nummenranta Asta
2.lyhytkarvainen saksanseisojaBirchstep's Hyrrä, om. Kivijärvi Kukka-Maaria
3.bretoniJarlein Monsieur Roussel, om. Ryönänkoski Laura
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Salohalla Hilkka
1.cockerspanieliKantelettaren It's Raining Men, om. Unkila Salla
2.portugalinvesikoiraAdventurer's Mind As Cold As Ice By Whiskey, om. Hirvi Veera & Railamaa Jaana & Airaksinen Laura
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Salohalla Hilkka
1.villakoira, toyCurlesque's Masterpiece, om. Simula Heidi
2.papillonMohairs Marigold, om. Ainola Arja
3.villakoira, keskikokoinen, musta, ruskea ja valkoinenHaydee's Stadium, om. Pulkamo Tuulia
4.ranskanbulldoggiVenice Star Belinda Tesoro, om. Salokoski Suvi
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Häkkinen Erika
1.salukiAl Wathba Ishmina Ibnati Alpanda, om. Leppänen Marika
2.unkarinvinttikoiraAvenina's Szilvalekvár, om. Sjöblom-Saldana Hanna
v.2022.05.30(01)