Mäntsälä PN 25.07.2021
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Holm Larnemaa Marianne
1.brienpaimenkoira / briardiZhamanen Karma Noir, om. Touronen Mariia & Knuutti Ulla-Maija
2.welsh corgi pembrokeCloudmoore Hot-Hotter-Hottest, om. Heikkinen Anni
3.shetlanninlammaskoiraFeliwing's Glorious Apricity, om. Ylönen Nataly
4.australiankelpieSantos'souriant Danae Noir, om. Renell Nora
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Holm Larnemaa Marianne
1.kääpiösnautseri, pippuri & suolaJettyspoof's Fantasy Cream, om. Tikkanen Carola & Tikkanen Erika
2.tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainenJättiläisen Rengon Korpisoturi, om. Meriläinen Annika
3.tanskandoggi, musta ja harlekiiniHappy Harlekin's Diamante Navideño, om. Rumbin Tiina
4.rottweilerBoxlee Yuma, om. Åberg Anu
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Timonen Unto
1.sileäkarvainen kettuterrieriTexforrier Snow Me The Way, om. Nyman Molli & Puranen Antti
2.parsonrussellinterrieriWizardling's Amazing Amy, om. Raatikainen Tiina
3.irlanninterrieriMild Red Diamond Darya-I-Noor, om. von Numers Camilla
4.norfolkinterrieriKarloon Not Only A Stitch, om. Inkeri Varpu & Inkeri Kaisla & Inkeri Johanna
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Holm Larnemaa Marianne
1.mäyräkoira, lyhytkarvainenProud Hunter Kumite, om. Björkman Ulla
2.mäyräkoira, karkeakarvainenTappijalan Vispilänkauppa, om. Laitinen Mira & Holmberg Mirka
3.mäyräkoira, pitkäkarvainenÖrnbergets Ginger, om. Hänninen Lotta
4.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainenRodels I Kinda Like Me, om. Simonen Milja
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Timonen Unto
1.basenjiHi-Lite Adrenalin Rush, om. Kallonen Emma
2.samojedinkoiraJäähelmen All You Need Is Love, om. Alanko Pirjo
3.shibaOdyssey Go Takimisou, om. Aittamaa Päivi
4.länsigöötanmaanpystykorvaBodeneis Oden Orkidé, om. Hotanen Kirsi
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Savolainen Tuula
1.rhodesiankoiraMaanhaar Primo-Creatus Phelix To Ridge-Dogs, om. Stubberud Ann Kristin
2.grand basset griffon vendéenGrand Awards Butterfree, om. Holopainen Linda & Helasmäki Eerik
3.dalmatiankoiraLil Eagle's Ellie May Wonder, om. Forsström Laura & Lukjanov Suvi
FCI 7 - Seisovat lintukoirat
Tuomari Savolainen Tuula
1.punainen irlanninsetteriOriginal Wondrous Elderflower, om. Lehto Krista-Maria
2.lyhytkarvainen saksanseisojaHelmenpoimijan Aarre, om. Nurmi Jussi
3.englanninsetteriSilver Isle's The Viking, om. Hietanen Leena
4.bretoniJarlein Monsieur Roussel, om. Ryönänkoski Laura
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Savolainen Tuula
1.englanninspringerspanieliAdamant's Divine Rhapsody, om. Toivanen Arto & Hovila Tarja
2.labradorinnoutajaAdventurer's What If If What, om. Railamaa Jaana
3.cockerspanieliJättiläisen Anas Platyrhynchos, om. Seppälä Helena & Lonka Eetu & Nieminen Kati
4.kultainennoutajaGaia Atalantè Guanshiyin, om. Mäkeläinen Minna
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Lehtonen Vesa
1.villakoira, keskikokoinen, musta, ruskea ja valkoinenHaydee's Stadium, om. Pulkamo Tuulia
2.lhasa apsoColombian Friend's Greatest Of Them All, om. Isaksson Ida & Kankaanpää Jari
3.ranskanbulldoggiCarte Truffé True Believer, om. Saira Toni & Ihalainen-Saira Noora
4.villakoira, keskikokoinen, harmaa, aprikoosi ja punainenHoneypenny Exclusive Ezra, om. Rihu Wilma
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Lehtonen Vesa
1.whippetMac Bells Putting Love First, om. Fox Meri
2.unkarinvinttikoiraAvenina's Szilvapálinka, om. Wikström-Ivaskevicius Catarina
3.venäjänvinttikoiraTarijemiran Leonide, om. Vigren Eija
4.italianvinttikoiraIosono Hypnose, om. Matikainen Kristiina & Luomanmäki Erja & Luomanmäki Inka
v.2019.12.07(02)