Oulu NORD 09.07.2023
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Drobnjak Darko
1.shetlanninlammaskoiraSusadan Pax, om. Ojala Tiina
2.pitkäkarvainen pyreneittenpaimenkoiraLaniou Du Pic D'espade, om. Jussila Johanna & Hurskainen Kati & Riihimäki Lea
3.bordercollieYonder Oaks Rover, om. Rautapuro Jasmine & Kattainen Kirsi
4.schipperkeQueen Ginger's Sweet Sensation, om. Saranpää Laura
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Zizevske Livija
1.broholminkoiraGood Mind's Umberto, om. Jokela Ida
2.snautseri, pippuri & suolaNettl Greit Prime Rose Mihan's, om. Kärkkäinen Raili & Kärkkäinen Riikka
3.tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainenHoppingham's The Prizefighter Goldie Fawn, om. Kilpeläinen Anitta
4.suursnautseri, mustaStablemaster's National Pride, om. Sepänheimo Nella
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Cechova Katerina
1.bedlingtoninterrieriSlioorin Little Treasure, om. Jäske Tuuli
2.skyenterrieriLinum The Magician, om. Langinkoski Mari & Perälä Sari
3.skotlanninterrieriSirkiss Street Spirit, om. Maalahti Nina
4.amerikanstaffordshirenterrieriJamaica King Of Montenegro Amstaff, om. Louhimo Outi
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Matejcic Tajana
1.mäyräkoira, kaniinimäyräkoira lyhytkarvainenGreat Bernina's Sayonara, om. Suoniemi Anne-Mari
2.mäyräkoira, karkeakarvainenTiny Trotter's Io Sono Luduvico, om. Malin Heidi
3.mäyräkoira, lyhytkarvainenLuolarassin Gunilla, om. Kaarlejärvi Susanna
4.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainenWoodbrooks Joe, om. Henriksson Ulla
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Finne Leni
1.faaraokoiraNorthgate's All Or Nothing, om. Ukura Hanna
2.siperianhuskyHeart Kingdom's Baten Kaitos-Zeta Ceti, om. Nousiainen Kaisa
3.chow chowLong Feng Bernadette Rostenkowski, om. Potrykus Patricia
4.karjalankarhukoiraRohmoivan Hani, om. Ahola Maija
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Honkanen Kirsi
1.basset artésien normandRitzypal's Meadow Storm, om. Vigren Virpi
2.puolanjahtikoiraWildrunner's Magnum, om. Nätynki Pauliina
3.suomenajokoiraLehtikankaan Laku, om. Hirvonen Antti & Hirvonen Tuomas
4.petit basset griffon vendéenAfter Me Genie In A Bottle, om. Bergström Kristina & Salmela Mari
FCI 7 - Seisovat lintukoirat
Tuomari Tenson Helin
1.pointteriSofietoppen's Áššu, om. Strømeng Marita Anti, Norja
2.lyhytkarvainen saksanseisojaTeerikujan Yade, om. Keskimölö Vesa
3.spinoneWanhanpirtin Eros, om. Suutari Satu
4.bretoniNuolikurun Iita, om. Räisänen Jukka
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Peixoto Luis
1.amerikancockerspanieliLittle Life Feel The Touch, om. Heikkinen Outi & Hämäläinen Milla
2.englanninspringerspanieliAdamant's Keep The Flag Flying High, om. Yläpöntinen Tiia
3.kultainennoutajaBenton Gold Is The New Black, om. Savolainen Niina & Siponen Marko
4.cockerspanieliAncer's A Little Devil, om. Haikala Sanna
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Kuzelj Denis
1.villakoira, toyNummenpään Born To Dream High, om. Ravaska Lotta & Kärki Maija
2.bichon friséKeymaker's One More Crazy Trick, om. Keinänen Elina
3.lhasa apsoChic Choix Dream Come True, om. Kolehmainen Sanna
4.havannankoiraBedårande's Querida Reina De La Esperanza, om. Greus Hanna-Leena & Greus Anne & Greus Juha
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Urpelainen Teija
1.italianvinttikoiraDervisch Sixteen Shades Of Blue, om. Haarala Pia & Ukura Hanna
2.skotlanninhirvikoiraCisme's Mr Lothar, om. Salonen Mari
3.afgaaninvinttikoiraPramya Gives Me Goosebumps, om. Lehtola Anna-Katarina
4.whippetSagramour Graceful Henrietta, om. Timonen Unto & Aaltio Marina
v.2022.12.02(03)