Jyväskylä KV 11-12.05.2024
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Juutilainen Saija
1. schipperke
Fandal's Cappuccina, om. Laurell Kristiina & Jalomeri Pia
2. vanhaenglanninlammaskoira
Czarlinda's Quite Easy To Love, om. Lindahl Erno Ja Merja
3. saksanpaimenkoira
Lician Betros, om. Teikari Milla
4. puli, muut värit
Rackaörzö Eper, om. Taipale Kati & Ravn Jesper
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Gorjao-Henriques Luis
1.pyreneittenkoiraChenespace Leader Of The Pack, om. Tammiala-Salonen Tuulikki & Salonen Juulia & Heikkilä Tuulia
2.kääpiösnautseri, mustaBig Paw's Wild Wild West, om. Holmström Mikaela & Nurmela Eija & Nieminen John
3.kääpiöpinseriMade In Line Golden Keelia, om. Koivurova Sanna
4.berninpaimenkoiraAlppililja Guess The Winner, om. Murto Hannamari
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Pawlowski Lukasz
1.sileäkarvainen kettuterrieriWolfheart Best Bib'n Tucker, om. Viitanen Sari
2.karkeakarvainen kettuterrieriMindhunter Saint Or Sinner, om. Tuomi Saana & Rekola Riikka
3.walesinterrieriDr. Fate Foxhouse, om. Valli Davide & Tuomi Saana, Italia
4.jackrussellinterrieriJackobean Conquest In White, om. Grönberg Julianna & Koutuaniemi Jenni
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Büchner Bernardo
1. mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainen
Gozzytix Lexiconia, om. Toivanen Kaisa
2. mäyräkoira, karkeakarvainen
Treis Pinheiros Wild Again Sw, om. Hirvonen Sari & Komulainen Kati
3. mäyräkoira, kaniinimäyräkoira pitkäkarvainen
Sansoi Pulchra Dea, om. Muurainen Elisa
4. mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainen
Gyrfalcon Lord Of The Rings Filip, om. Allemann Justus & Allemann Alice, Viro
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Mähönen Markku
1.samojedinkoiraFrostbite's Zizzling Champagne, om. Soudunsaari Wilma
2.saksanpystykorva, pomeranianSoulhill's Ti Amo, om. Nieminen Piia
3.suomenlapinkoiraArticpro's Fárre Áhčči Lusa, om. Anttila Minna
4.saksanpystykorva, keeshondIkurin Imperator Leonum, om. Vatanen Pia & Saarilahti Ida
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Partanen Jari
1.suomenajokoiraArciday's Ukkospäivän Eino Ajotietokone, om. Kotalampi Anne
2.eestinajokoiraLampilan Rokki, om. Varis Ville
3.grand basset griffon vendéenGrand Awards Butterfree, om. Helasmäki Linda & Helasmäki Eerik
4.dunkerinajokoiraDogiwogin Draupnir, om. Souranto Riina & Souranto Kimmo
FCI 7 - Seisovat lintukoirat
Tuomari Johansson Karl-Erik
1.bourbonnaisinseisojaGizmo Mazas Brolis, om. Viinikka Marjo & Rinne Tilda
2.punainen irlanninsetteriSarmando Dream To Moon And Back, om. Murtoperä Miitta
3.lyhytkarvainen saksanseisojaUsnavin Rai Rai, om. Paunisaari Päivi
4.pointteriChesterhope The Perfect Fit, om. Vartiainen Sanna & Kahri Katariina & Paulsen Vibeke
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Kozma B. Tiberiu
1. amerikancockerspanieli
Toujours Tres Vigie Du Clos Des Abysses De Provenc, om. Vartiainen Sanna & Giada Izzo
2. kultainennoutaja
Benton Grand Slam, om. Virenius Anne & Serguskin Piia
3. englanninspringerspanieli
Glamorly Glamborghini, om. Hokkanen Antti
4. espanjanvesikoira
Santonja Tango De La Luna, om. Samaletdin Kamile
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Groschl Ferenc
1. villakoira, toy
Bhanyanan Troublemaker, om. Virtanen Tiia
2. havannankoira
Jatakabi's La Vie En Rose, om. Kela Noora
3. tiibetinterrieri
Fabulous Teddy's Passionate Love, om. Salo Tarja
4. lhasa apso
Chic Choix Three D Curves, om. Kopola-Hirsimäki Sanna & Lehto Laura
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Gorjao-Henriques Luis
1. afgaaninvinttikoira
Xenos Toxic, om. Ylitalo Mikko & Ståhlberg Michaela
2. whippet
Ancari's Pearl Of The Ocean, om. Rauko Katariina & Eklund Kari
3. irlanninsusikoira
Hoarystock's Paris Hilton Riverwolf, om. Lehto-Nevala Riitta
4. italianvinttikoira
Fightbells Flaming Feather, om. Uuttu Annika
v.2022.12.02(03)